تعداد بازدید: 4641    تاریخ انتشار: 1394/10/12   

درباره دانشگاه

سال تأسیس: 1367

درجه واحد: بسیار بزرگ
امتیاز واحد:1512
تعداد دانشجو: 3050
تعداد هیأت علمی: 73
تعداد کارکنان: 103

تعداد رشته های دکتری تخصصی :12

تعداد رشته های کارشناسی ارشد ناپیوسته: 40

تعداد رشته های کارشناسی : 16

تعداد رشته های کاردانی: 12


 


دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم 

در راستای ترویج علم و دانش و بهره مندی جوانان از مراکز آموزش عالی در سال 1366 با هدف دستیابی به آرمانها و ارزشهای والای جمهوریاسلامی ایران افتتاح و به طور مستقل فعالیت خود را آغاز کرد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم دارای 6 معاون اداری و مالی، آموزش، پژوهشی، دانشجویی، سما و عمرانی و دانشکدهای فنی و مهندسی،علوم انسانی و تحصیلات تکمیلی که درتمام جوانب آماده ارائه خدمت به دانشجویان مشتاق به تحصیل است.

حوزه معاونت اداری و مالی
حوزه معاونت اداری و مالی با بهره گیری از توانمندیهای خود توانسته در راستای سیاستهای سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی کاملاً قوانین و مقررات را سرلوحه فعالیتهای خود قرار بدهد. معاونت اداری و مالی به سبب کنترل و نظارت دقیق و مستمر برکلیه امور مالی، ثبت و ضبط اموال، نقل و انتقال کلیه دارایی های موجود، یکی از معاونتهای مهم و کلیدی واحد محسوب می شود. این معاونت با برخورداری از دو مدیریت اداری و مالی همگام با سایر معاونتهای واحد در جهت نظم بخشیدن به مسائل مالی و اداری در راه پیشبرد اهداف دانشگاه گام برمی دارد.
حوزه زیرمجموعه معاونت اداری و مالی شامل قسمتهای کارگزینی ، دبیرخانه، انبار، تدارکات، نقلیه، مخابرات، انتشارات اداری و مالی است

حوزه معاونت آموزشی
امر آموزش در هر موسسه آموزشی به ویژه کانون بزرگ علم و دانش یعنی «دانشگاه» بیش از پیش به عنوان یک رکن مهم و اساسی تلقی می شود، آن نوع آموزشی که نظام مند و مبتنی بر استانداردهای روز جهان باشد.
در راستای تحقق این مسئله، حوزه آموزش، از بدو تأسیس این واحد دانشگاهی فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون توانسته با برنامه ریزی دقیق و هدفمند براساس طرحهای مصوب شورای برنامه ریزی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، گامهای مؤثری را در جهت ارتقا و اعتلای سطح دانش و فرهنگ دانش آموختگان در بردارد و در این جریان رو به تکامل مصمم است با جذب هر چه بیشتر اساتید متخصص و متعهد اهداف تعیین شده خود را مطابق استانداردهای جهانی واقعیت بخشد..

حوزه معاونت پژوهشی
پژوهش به عنوان هسته فکری و مغز متفکر سازمانی نقش راهبردی در فعالیت دانشگاه دارد. این واحد در کنار توسعه طرحهای عمرانی و گسترش رشته های تحصیلی برای تقویت بخش پژوهش تمام تلاش خود را به کار گرفته تا جشهی در ابعاد مختلف حوزه پژوهش به وجود آورد.
حوزه معاونت پژوهشی شامل قسمتهای اینترنت، ‌دفتر فن آوری اطلاعات، اداره امور تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه ها، انجمنهای علمی و ادبی، دفتر ارتباط با صنعت، دفتر طرح، برنامه و بودجه، کتابخانه، باشگاه پژوهشگران جوان، انتشارات و ... است.

حوزه معاونت دانشجویی
حوزه معاونت دانشجویی به منظور پیشرفت امور تحصیلی و ایجاد زمینه های مناسب مادی و معنوی برای تمرکز هرچه بیشتر توانایی ها و شکوفا شدن استعدادهای دانشجویان در جهت کسب علم و معرفت که وظیفه هر دانشجویی است،‌سعی کرده با توجه به امکانات خود به منظور فراهم آوردن محیطی آرام و مناسب توفیقات ارزنده ای را به دست آورده است.
قسمتهای مختلف این حوزه شامل: اداره امور دانشجویی، مرکز مشاوره و بهداشت روان، کمیته انضباطی، نقل و انتقالات دانشجویی،‌دفتر مشمولین،‌ خوابگاه دانشجویی، اداره فارغ التحصیلان، کانون فارغ التحصیلان است.

حوزه معاونت عمران
بی شک یکی از فعالیتهای بخشهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم به خصوص در چند سال اخیر حوزه معاونت عمرانی بوده است. در همین راستا این حوزه در جهت توسعه فضاهای لازم به مطلوب ترین شکل ممکن و مطابق با استانداردهای علمی ساخت فضاهای آموزشی،‌ پژوهشی در قالب آزمایشگاه ها، کارگاه ها و فضاهای ورزشی، اداری و فرهنگی به انجام رسانده است.

 

دانشگاه،جهرم،آزاددانشگاه